DSpace About DSpace Software DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки >
Навчально-методичні видання. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16566

Название: Дисципліна «Основи біоетики та біобезпеки» в сучасній системі охороні здоров'я
Авторы: Кочубей, Оксана Анатольевна
Кочубєй, Оксана Анатоліївна
Kochubiei, Oksana
Ashcheulova, Tetyna
Ащеулова, Татьяна Вадимовна
Ащеулова, Тетяна Вадимівна
Бобейко, Алла Євгенівна
Issue Date: May-2017
Издатель: ХНМУ
Библиографическое описание: Ащеулова Т. В. Дисципліна «Основи біоетики та біобезпеки» в сучасній системі охороні здоров'я / Т. В. Ащеулова, А. Є. Бобейко, О. А. Кочубєй // Біоетика та біобезпека: мультидисциплінарні аспекти : матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю присвяченої 105-річчю пам’яті В. К. Високовича, Харків, 23–24 травня 2016 р. – Харків : ХНМУ, 2017. – С. 27.
Аннотация: У сучасній системі охорони здоров’я, що характеризується зростанням вимог до професійної підготовки та діяльності медичних працівників, а саме лікарів, виникає потреба вивчення дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки», що дасть майбутньому фахівцю оптимальний обсяг знань і дозволить грамотно приймати біоетичні значимі рішення при здійсненні професійної діяльності Вивчення дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки», забезпечить становлення випускника як розвиненої особистості з активною життєвою позицією, розвиненою біоетичною свідомістю і високою біоетичною культурою; сформує у випускника професійні навики, що дозволяють вирішувати біоетичні значущі професійні завдання відповідно до видів професійної діяльності. Майбутній спеціаліст оволодіє здатністю і готовністю здійснювати свою діяльність з урахуванням прийнятих в суспільстві моральних і правових норм, дотримуватиметься правил лікарської етики, законів і нормативно-правових актів по роботі з конфіденційною інформацією, зберігатиме лікарську таємницю. Набуде здатність і готовністю реалізувати етичні та деонтологічні аспекти лікувальної діяльності в спілкуванні з колегами, середнім і молодшим медичним персоналом, дорослим населенням і підлітками, їх батьками та родичами. В результаті вивчення дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки» студент знатиме - закони, принципи, правила і моделі біоетики; морально-етичні норми, правила і принципи професійної лікарської поведінки, етичні основи сучасного медичного законодавства; - основні етичні документи міжнародних організацій, вітчизняних і міжнародних професійних медичних асоціацій; принципи ведення дискусій в умовах плюралізму думок і основні способи вирішення конфліктів. Вмітиме вибудовувати і підтримувати, поважні і довірчі відносини з пацієнтами робочі відносини з членами колективу, а також конструктивні відносини з інститутами громадянського суспільства; аналізуватиме свою діяльність в аспекті захисту майбутніх поколінь, довколишнього середовища, біосфери і біорізноманіття; аналізувати біоетичні проблеми інноваційних технологій, реалізації репродуктивних прав людини, інфекційних захворювань, трансплантації, вмирання і смерті. Володітиме навичками викладання персональної точки зору, морально-етичної аргументації, ведення дискусій і круглих столів. Підсумовуючи викладення, хочеться наголосити, що у динамічному сьогоденні проблема біоетики та біобезпеки багатогранно відображена в різних сферах системі охорони здоров’я і вичення дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки» є виправданим та необхідним.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16566
Appears in Collections:Навчально-методичні видання. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки
Навчально-методичні видання. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки
Навчально-методичні видання. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки

Files in This Item:

File Description SizeFormat
ОББ нашаКочубєйОАХарків1.docx16,51 kBMicrosoft Word XMLView/Open


This item is protected by original copyright

View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback