Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20294
Title: Алгоритм вибору методу літотрипсії у хворих на нефролітіаз без стриктури мисково-сечовідного сегмента з використанням мікро- та ультраміні-перкутанної нефролітотрипсії
Other Titles: The algorithm for choosing the method of lithotripsy in patients with nephrolithiasis without ureteropelvic junction obstruction using micro- and ultra-mini-percutaneous nephrolithotomy
Authors: Савенков, Володимир Ілліч
Мальцев, Андрій Володимирович
Левченко, Дмитро Анатолійович
Keywords: сечокам'яна хвороба
нефролітотрипсія
алгоритм
вибір хірургічної методики
екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія
ретроградна інтраренальна хірургія
Issue Date: 2018
Citation: Савенков В. І. Алгоритм вибору методу літотрипсії у хворих на нефролітіаз без стриктури мисково-сечовідного сегменту використовуючи мікро- та ультра-мініперкутанну нефролітотрипсію / В. І. Савенков, А. В. Мальцев, Д. А. Левченко // Український журнал хірургії. – 2018. – № 1 (36). – С. 69–73.
Abstract: Актуальним є підвищення ефективності лікування хворих на сечокам’яну хворобу, в яких немає стриктури мисково-сечовідного сегмента, шляхом створення алгоритму вибору методики хірургічного лікування хворих на нефролітіаз. Під час роботи було досліджено 111 пацієнтів, у яких використовували запропонований алгоритм, що включав нові ендовідеоскопічні методи, такі як мікро- та ультраміні-перкутанна нефролітотрипсія. У порівняльній групі (73 хворих) використовувалися стандартні методи та підходи до вибору методик літотрипсії, що не включали нові зазначені методи. Визначено, що при плануванні нефролітотрипсії комп’ютерна томографія має проводитися у положенні хворого на животі, що дозволяє точніше обрати місце доступу і тому запобігти травмуванню ободової кишки при створенні черезшкірного каналу. Дотримання розробленого алгоритму, що бере до уваги особливості клінічної форми нефролітіазу та використовує нові ендовідеоскопічні методики, дає можливість підібрати найбільш ефективний і найменш травматичний метод нефролітотрипсії, зменшити кількість додаткових процедур на одного хворого і пов’язаних із ними ускладнень.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20294
Appears in Collections:Наукові праці. Університетська клініка ХНМУThis item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.