Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24639
Title: Вплив засобів побутової хімії, що містять поверхнево активні речовини на стан здоров’я дітей (Частина I)
Authors: Фролова, Тетяна Володимирівна
М’ясоєдов, Валерій Васильович
Атаманова, Олена Володимирівна
Сіняєва, Ірина Резівна
Стенкова, Наталія Федорівна
Keywords: діти
стан здоров’я
засоби побутової хімії
поверхнево активні речовини
Issue Date: 2019
Citation: Вплив засобів побутової хімії, що містять поверхнево активні речовини на стан здоров’я дітей (частина I) / Т. В. Фролова, В. В. М’ясоєдов, О. В. Атаманова, І. Р. Сіняєва, Н. Ф. Стенкова // Український журнал медицини, біології та спорту. – 2019. – Том 4, № 6 (22). – С. 211–216.
Abstract: Засоби побутової хімії є безперечним досягненням сучасної цивілізації. Однак, суттєво недооцінюється шкода, яку ці хімічні сполуки здатні завдавати організму людини, особливо в дитячому віці. Відомо, що діти раннього віку мають найнижчу бар'єрну епідермальну функцію, саме тому мило та миючі засоби, які діють як поверхнево-активні речовини, можуть спровокувати пошкодження шкіри, викликаючи сухість, еритему та набряк. Метою дослідження було вивчення впливу засобів побутової хімії, що містять поверхнево активні речовини на стан здоров’я дітей. За спеціально розробленими анкетами проведено моніторинг використання засобів побутової хімії, що містять поверхнево-активні речовини у 196 батьків практично здорових дітей віком від 1 міс до 6 років. За аналізом результатів анкетування встановлено, що 158 батьків (80,6%) використовували звичайні засоби побутової хімії, 12 батьків (6,1 %), які застосовували екологічні та натуральні засоби органічного виробництва та 26 батьків (13,3%), які користувалися лише альтернативними засобами (господарське мило, сода та/або гірчиця) при догляді за дитиною. Проте, результати анкетування свідчать, що алергічні реакції після використання, так званих «дитячих засобів» при догляді за дитиною мала кожна п'ята дитина. Так, було встановлено, що більшість батьків під час догляду за дітьми раннього віку використовують спеціальні "дитячі" миючі засоби, орієнтуючись при його виборі на виробника, реклама якого найбільш часто зустрічається в засобах масової інформації. При виборі засобу з догляду за дитиною батьки не звертають уваги на склад продукції, наявність сертифікату якості та термін його придатності. Найбільш часто алергічні реакції на шкірі та/або слизових оболонках очей та носа виникають при використанні звичайних засобів побутової хімії. Під час догляду за дитиною раннього віку рекомендується використовувати засоби, які мають в своєму складі амфотерні поверхнево активні речовини, як менш агресивні до організму дитини. Помітка «дитячий» на засобі догляду не гарантує відсутності небажаних реакцій під час його використання, в тому числі й алергічних.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/24639
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра пропедевтики педіатрії № 1

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
стаття ПАВ.pdf342,76 kBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.