DSpace About DSpace Software DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра педіатрії № 1 та неонатології >
Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатології >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/3983

Название: Стан системи протеїназа-інгібітор протеїназ і ФНП-α у дітей із бронхолегеневою дисплазією
Авторы: Черненко, Лариса Миколаївна
Ключевые слова: бронхолегенева дисплазія
діти
перебіг
діагностика
Issue Date: 2013
Библиографическое описание: Черненко Л.М. Стан системи протеїназа-інгібітор протеїназ і ФНП-α у дітей із бронхолегеневою дисплазією: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 - Педіатрія / Л.М. Черненко; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 24 с.
Аннотация: Дисертацію присвячено питанням вивчення чинників, які направлені на удосконалення об’єктивізації оцінки перебігу бронхолегеневої дисплазії в дітей на основі визначення стану системи протеїназа-інгібітор протеїназ та рівнів прозапальних цитокінів. Визначено особливості клінічного перебігу бронхолегеневої дисплазії в дітей на сучасному етапі, що характеризуються наявністю дисгармонійного фізичного розвитку, ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини, порушенням функціонального стану серцево-судинної системи та органів травлення, симптомами бронхіоліту під час загострення та симптомами бронхіальної обструкції й дихальної недостатності незалежно від періоду захворювання. З’ясовано наявність дисбалансу в системі протеїназа-інгібітор протеїназ, який має особливості при різних формах захворювання. Встановлено, що зростаюча активність протеїназ вазоконстрикторної, апоптогенної й деструктивної дії призводять до посилення фіброзних процесів легеневої паренхіми, та може бути визнана прогностично несприятливим чинником перебігу бронхолегеневої дисплазії. Окреслено патогенетичну значущість підвищених рівнів ФНП-α і IL-1ß в індукованому мокротинні у хвилеподібному перебігу хронічного запалення дихальних шляхів та доведено доцільність визначення експресії зазначених прозапальних цитокінів для оцінки ефективності терапії та строків застосування інгаляційних кортикостероїдів у дітей із бронхолегеневою дисплазією. Проаналізовано взаємозв’язки між клінічними і біохімічними показниками та розроблено науково обґрунтовану математичну модель прогнозування несприятливих виходів бронхолегеневої дисплазії, що має високу інформативність і вірогідність.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/3983
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатології
Автореферати дисертацій. Педіатрія

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Стан системи протеїназа-інгібітор протеїназ і ФНП-α у дітей із бронхолегеневою дисплазією.doc242 kBMicrosoft WordView/Open


This item is protected by original copyright

View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback