Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/6937
Title: Кардіоваскулярний ризик у дітей з метаболічним синдромом: проблеми діагностики та прогнозування
Authors: Чайченко, Тетяна Валеріївна
Keywords: метаболічний синдром
діти
кардіоваскулярний ризик
діагностика
Issue Date: 2014
Citation: Чайченко Т. В. Кардіоваскулярний ризик у дітей з метаболічним синдромом: проблеми діагностики та прогнозування / Т. В. Чайченко // Український журнал дитячої ендокринології. – 2014. – № 2. – С. 21–27.
Abstract: У статті представлені літературні дані про асоціацію кардіоваскулярного ризику з компонентами метаболічного синдрому в дитячому віці. Проведено клінічне дослідження за участю 208 підлітків із аналізом ліпідно-вуглеводного метаболізму, геометрії та функції міокарду лівого шлуночка серця з подальшим аналізом компонентів метаболічного синдрома згідно IDF критеріїв. В якості вдосконалених критеріїв використовували співвідношення обводу талії до зросту, а також рекомендації National Cholesterol Education Program та The Fourth Report on the diagnosis, evaluation and treatment of high blood pressure in children and adolescents. Авторами підтверджено гіпотезу про те, що діти з ожирінням мають прояви кардіоваскулярного ризику (гіпертрофія міокарду, артеріальна гіпертензія, потовщення каротидного комплексу інтима-медіа), виразність яких залежить від ступеня надлишку маси, а низька частота діагностики метаболічного синдрому в дитячому віці обумовлена низькою прогностичною цінністю негативного результату за IDF критеріями. Пропонується обговорення питання про вдосконалення діагностичних критеріїв метаболічного синдрому у дітейз з метою поліпшення стратифікації кардіоваскулярного ризику.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/6937
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.